Minda Gym - Kickbox klub Bratislava

Minda Gym športový klub Kickboxu v Bratislave.

+421 904 566 528 Zadunajská cesta 10, Bratislava Pon - Pia 8:00 - 20:00
Sledujte nás

Minda Gym - Kickbox klub Bratislava

Historicky prvá medaila z WAKO World Cup pre Minda Gym

Historicky prvá medaila z WAKO World Cup pre Minda Gym

Máme za sebou prestížny turnaj WAKO World Cup Austria Classics. Náročný víkend v Innsbrucku priniesol pre Minda Gym historicky prvú medailu zo svetového pohára o ktorú sa zaslúžila naša malá fighterka Michaela Mindová v disciplíne Point Fighting.

Náš klub na tomto prestížnom turnaji reprezentovali 3 pretekári, Michaela Mindová a Dominika Mindová v Point Fightingu, Tibor Hodbod v Light Contacte a Kick Lighte.

Deň patril Miške

Samozrejme nám najväčšiu radosť spravila Miška svojím 3. miestom. Skvelým výkonom v zápasoch len potvrdila svoj rastúci progres, ktorí ako tréneri už dlhšiu dobu pozorujeme. Miške patrí obrovská gratulácia. Veríme, že toto je pre ňu len začiatok. Tvrdá práca sa vypláca, nepoľavíme, pritvrdíme a raz ta zlatá packa padne.

Dominika v očiach trénerov vyhrala

Výborný dojem zanechala aj Dominika, ktorej k medaile chýbalo len kus športového šťastia. Skvelo pripravená na turnaj od začiatku išla krásny zápas. No niekedy sa veci nedejú ako by sme chceli a tentokrát sme sa museli uspokojiť s „len“ 5. miestom.

Krásne rozbehnutý zápas proti silnej súperke skazilo, ako hovoríme my tréneri len športové šťastie. Možno chýbal silnejší dôraz, možno zlý uhol pohľadu (ako rozhodca viem že niekedy je ťažké vidieť) prispel k Dominikinej prehre. Stratila tak šancu bojovať o medailové umiestnenie.

Aj z takého zápasu sa dá veľa naučiť a poučiť. Každá prehra nás posúva bližšie k víťazstvám. Nevešiame hlavu a makáme ďalej. V živote športovca bude takýchto chvíľ ešte veľa.

Po 6 rokov opäť na vrcholovej scéne

Tibor od zápasil skvelé fighty v oboch disciplínach a zanechal skvelý dojem, keď v Kick lighte k víťazstvu chýbal len kúsok a medaila mohla byť na svete. Do úvahy samozrejme treba vziať fakt, že Tibor viac ako 6 rokov nesúťažil a zápasová prax sa nedá nijak nahradiť.

Pre Tibora bola táto súťaž štartom v jeho príprave na EUSA Combat Games, ktoré sa budú konať 19. – 24. 7. 2023 v Chorvátskom Záhrebe. Spravíme všetko aby sme na tento turnaj boli pripravený čo najlepšie.

Minda Gym nie je len o fighteroch

Samozrejme primárnym cieľom klubu je vychovávať reprezentantov, ktorí budú šíriť dobré meno nie len nášmu klubu ale aj Slovensku. No reprezentovať vieme aj inak. Jednou z najzodpovednejších častí každej súťaže sú rozhodcovia.

Na Austria Classics v rozhodcovskom zbore náš klub a Slovensko reprezentovali aj dvaja členovia Minda Gym. Ako inak už tradične naša „lovestorix“ dvojica Vladimír Minda a Stanka Mindová.

Obrovská skúsenosť pre oboch, ktoré sú na nezaplatenie. Veľké ĎAKUJEME Slovenskému Zväzu Kickboxu za rozhodcovskú nomináciu na tento turnaj. Veľmi si tejto dôvery vážime.

Pozrite sa na čísla z WAKO World Cup Austria Classics 2023

Na záver trocha štatistík zo svetového pohára, aby ste si vedeli vytvoriť obraz o tom aký je veľký tento turnaj.

Turnajové štatistiky:

34 krajín

236 tímov

2214 štartujúcich

Pretekári Slovenska: 39

Medailová bilancia Slovenska: 2 (zlato) – 6 (striebro) – 12 (bronz)

Umiestnenie pretekárov Minda Gym:

Michaela Mindová

5. Miesto – Point Fighting Children Female -30 kg

3. Miesto – Point Fighting Children Female -33 kg

5. Miesto – Point Fighting Young Cadets Female Beginner -32 kg

Dominika Mindová

5. Miesto – Point Fighting Young Cadets Female -32 kg

17. Miesto – Point Fighting Young Cadets Female -37 kg

5. Miesto – Point Fighting Young Cadets Female Beginner -32 kg

Tibor Hodbod

9. Miesto – Light Contact Senior Man -79 kg

9. Miesto – Kick Light Senior Man -79 kg

Slovenské tímy: 9

(Glory Sport Gym, Goral Gym, Guard Steel Trans klub kickbox košice, Kickboxing klub Panter Prešov, Minda Gym, Prún Gym Trnava, Raptors Kickbox Club Trnava, Športový Kickbox klub Michalovce, Športový klub polície Banská Bystrica)

Rozhodcovia: Martin Muravský, Belko Invizzible Hudy, Marek Melko, Vladimir Minda, Stanka Mindová, Katarína Vilhanová, Jan Michalik, Viktor Žuffa, Rastislav Babinčák

#MindaGym #Kickboxing #TrenerKickboxu #KondicnyTrener #Deti #DetskyTrening #SZKB #KickboxBratislava #KickboxSlovensko #kickboxing #slovenskyzvazkickboxu #slovakkickboxing #wako #wakokickboxing #pointfighting

ADD COMMENT